zákazník není přihlášen
Přihlásit se
KATALOG
Platební metody on-line!

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba

Ověřeno našimi zákazníky
Hodnocení: 5 / 5
15.07.2019
doporučuji tento obchod, pokud chcete koupit rychle a levně :)
Hodnocení: 5 / 5
09.07.2019
Zobrazit více hodnocení

Časté dotazy

 
 
 
Srovnávací tabulka spacáků PRIMA Classic ke stažení zde
Srovnávací tabulka péřových spacáků PRIMA ke stažení zde

Žádná část těla nesmí zůstat bez oblečení. U letních spacáků vystačíte s teplými ponožkami a např. termoprádlem s dlouhými rukávy a nohavicemi. U zimního spaní jsou to navíc rukavice, teplé ponožky nebo ještě lépe bivakovací papuče či botičky, čepice, šála nebo kukla na obličej. Výborný je ledvinový pás. Vždy je třeba stáhnout kapuci a límec okolo krku, který odděluje vnitřní prostor spacáku od kapuce pro hlavu. Dýchat musíte ven, ne dovnitř.

 

Řada PRIMA CLASSIC - špičkové spacáky se syntetickou izolací a spacáky péřové - vše kompletně vyrobené v České republice.
Řada PRIMA BASIC -
cenově výhodné a přitom kvalitní spacáky a batohy - jedná se již o doprodej a výrobu řady Basic jsme ukončili. Důvod - nechceme konkurovat Lídlu a Decathlonu, ale soustředit se jenom na špičkové spacáky.
Spací pytle šijeme v ucelených řadách, vždy podle teplot použití, od cyklistického neboli ultraletního, přes letní, třísezónní, zimní po expediční. Spacáky šijeme standardně v délkách 200 cm a 220 cm. Ty jsou určeny pro maximální výšky postavy do 195 cm a do 175 cm. Maximální výška postavy je maximální, nikoli ideální. Vždy je lepší spacák delší, s rezervou. Pokud Vám bude krátký, bude se Vám v něm špatně spát. A hlavně budete nohama a hlavou stlačovat izolaci. Ta pak nebude moci podat plný výkon a bude Vám zima. Pokud potřebujete jiný rozměr, rádi Vám ho po domluvě ušijeme na zakázku. Termín šití je pak asi 1 měsíc.
 
Nejvyšší řada: spacáky Annapurna, Manaslu, Makalu, Lhotse a Everest:
Tyto spacáky jsou ušity českými švadlenami z těch nejlepší značkových materiálů na spacáky, které v současné době na světovém globálním trgu existují. Izolační materiál Climashield APEX je novinka mezi produkty Climashield. Je ještě o 3% teplejší než Climashield XP a ošetřen speciální úpravou AquaBan, která mu dává ještě vyšší odolnost proti vlhkosti a vodě. Tyto spacáky jsou ušity do speciálního 3D prostorového tvaru, který dokonale umožňuje využít excelentních vlastností Climashieldu APEX. Používáme tkaniny PERTEX Quantum a PERTEX Microlight, které dovážíme z Japonska, od jediného výrobce na světě. Tato tkanina má extrémní hustotu tkaní z vláken o průřezu "Y" a tím úžasnou pevnost při zachování dobré prodyšnosti. Je opatřena úpravou 100DWR+, která svoji nedostižnou odolnost proti povětrnostním vlivům, tj. vodě a větru, neztrácí ani po 100 vypráních. Zip je samosvorný a 100% spolehlivý YKK vyrobený v Japonsku. Jezdec drží v jakékoli poloze, ve které ho necháte. Na tyto spacáky máte doživotní servis.
 
Vyšší řada: spacáky Tulák XP, Trek XP, Bivak XP a Extrem XP:
Výroba této řady spacáků byla ukončena. Místo ní šijeme nejvyšší řadu viz výše.
Tyto spací pytle jsou ušity českými švadlenami z těch nejlepších materiálů na spacáky, které v současné době na světovém globálním trhu existují. Izolační materiál Climashield XP je přímý nástupce legendárního Polarguardu 3D/Delta. Je to absolutní světová špička v izolaci. Nejpevnější, nejodolnější, nejlehčí, vysoce trvanlivý, pružný, rychleschnoucí. V porovnání s jakýmkoli konkurentem zachovává nejdéle "loft" a to i po opakovaném používání, stlačování, praní a sušení. Jeho extrémně robustní trojrozměrná 3D struktura - stejná jako u peří - je tvořena tepelně pojenými překříženými vlákny s dutinou trojúhelníkového průřezu. Průměr vlákna je právě uprostřed mezi klasickými dutými vlákny a mikrovlákny. Izolačními vlastnostmi se nejvíce ze všech syntetických izolací přibližuje peří, se kterým je výkonem plně srovnatelný. Navíc slučuje všechny výhody dosud vyvinutých vláken, dutých vláken a mikrovláken. Jeho životnost, nízká hmotnost a tepelná izolace jsou nedostižné a dokonce ještě vyšší, než u jeho předchůdce, legendární izolace Polarguard 3D/Delta. Nekonečné vlákno je obzvláště stabilní a používáním prakticky neroztrhnutelné. Na rozdíl od konkurenčních izolací se nesetřepává, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáčky. Nevznikají ztenčení izolačního materiálu nebo dokonce místa bez výplně a to ani po létech užívání. Kdo svůj spacák používá často a v náročných podmínkách, měl by dát přednost téměř nezničitelné bezkonkurenční izolaci Climashield XP/APEX. Používáme Climashield XP/APEX vyrobený v USA, ne v Asii! Tyto spacáky jsou ušity do speciálního 3D prostorového tvaru, který dokonale umožňuje využít excelentních vlastností Climashieldu XP. Přední díl, zadní díl a všité boční pruhy tvoří vlastně jakousi "krabici". Vlatním tělem pak už nemusíte spacák roztahovat a tím stlačovat izolační materiál. Spacáky jsou tak ještě teplejší, než spacáky klasického tvaru. Jsou tříbarevné, dvě barvy jsou na vnější straně a třetí je uvnitř. Šijeme několik barevných kombinací. Použité tkaniny jsou utkány z vláken Tactel. Jsou velmi jemné a tedy příjemné. Mají vysokou hustotu tkaní a tím i vyšší odolnost proti povětrnostním vlivům a pevnost než materiály klasické. Hodnoty prodyšnosti vzduchu a propustnosti vodních par jsou přesně takové, jako má dokonalý spacák mít. Zip je samosvorný a 100% spolehlivý YKK vyrobený v Japonsku. Jezdec drží v jakékoli poloze, ve které ho necháte. Na tyto spacáky máte doživotní servis.
 
Nižší řada: spacáky Bike, Summer, Spring a Winter:
Výroba této řady spacáků byla ukončena. Místo ní šijeme péřové spacáky Polar, Arctic a Glacier.
 
V případě, že potřebujete vyprat Váš spacák PRIMA, můžete ho přinést nebo poslat na naši adresu. Za poplatek 200,- Kč (+ poštovné) Vám ho do 7 dní odborně vypereme. Vyprání spacáku odstraní pachy, znečištění a mastnotu způsobené Vaším tělem po určitém množství noclehů. Nespoléhejte na odstranění znečištění z jiných zdrojů. Tyto skvrny raději před praním lokálně odstraňte podle zdroje mýdlovou vodou nebo např. technickým benzínem.
Z technických důvodů nejsme schopni prát objemné zimní a expediční spací pytle, jako je Bivak XP, Winter, Lhotse, Extrem XP a Everest.
(Spacáky jiných značek nepereme).
 
Pokud se do praní chcete nebo musíte pustit sami, zde je stručný návod:
Spací pytle je nejlépe prát ve velké automatické pračce. Použijte tekutý či gelový prací prostředek. Klasický prášek není vhodný, protože nejde dokonale vymáchat, zvláště pak v menší pračce. Bude ve spacáku zapáchat a vysráží se ve švech. (Pokud na sypkém prášku přesto trváte, pak spacák po vyprání alespoň vícekrát vymáchejte.) Zvolte některý jemný program a teplotu 30, max. 40°C. U praček s nastevením rychlosti odstředění nastavte tu nejnižší, obvykle tedy cca 400 až 600 otáček za minutu. Po vyprání, vymáchání a odstředění sušte spacák rozepnutý a položený na vodorovné ploše. Osvědčil se např. rozkládací sušák, který obvykle prodávají v hypermarketech. Tam schne zároveň z obou stran. V žádném případě nesušte spacák na radiátoru, kamnech či jiném zdroji tepla. Nesušte ho ani zavěšený přes šňůru, vlákna izolace by se v místě zavěšení mohla potrhat a u levnějších spacáků i sesypat a úplně zničit. Při běžné pokojové nebo venkovní teplotě vám spacák se syntetickou izolací do druhého dne uschne, prakticky stejně rychle jako ostatní oblečení. Jen péřák bude schnout několik dní a peří je třeba ručně rozvolňovat. Pokud to není nutné tak spacák zbytečně často neperte. Každé praní jej amortizuje a mírně zhoršuje "loft". Lehké nebo místní ušpinění čistěte vodou popřípadě neagresivními čističi skvrn.
Spacáky do obalů, ať už kompresních nebo klasických, nacpěte jako kapesník do kapsy. Nerolujte je ani neskládejte. Srolovaný spacák vám do obalu ani nevejde a pokud ano, stlačíte izolaci mnohem více, než nacpáním a každé stlačování izolaci zbytečně amortizuje. Skládání je ještě horší. V místech přeložení je izolace extrémně stlačena a kromě toho, což platí i pro rolování, se vám časem v místě přeložení může zcela roztrhat.
Spacáky skladujte mimo obal tak, aby mohly zaujmout co největší objem. Někam je položte, zavěste nebo uložte do skladovacího obalu, který musí mít objem několikanásobně větší než přepravní obal. Pokud budou větrat, je to ještě lepší. U péřových spacáků je to nutnost. Do kompresního obalu nacpěte spacák až těsně před odchodem na akci a jakmile dorazíte na místo noclehu, spacák zase z obalu vyndejte. Dáte izolaci možnost "nafouknout" se a řádně izolovat.
 
           
 
Vleže ve spacáku na zádech máte po levé ruce levý zip nebo po pravé ruce pravý zip. Obecně je pro praváka myšlen zip levý a pro leváka zip pravý, ale záleží i na zvyku z předchozího spacáku nebo individuálním přání uživatele.
Ano všechny spacáky PRIMA Classic běžných délek, tedy 200 a 220 cm, lze spojovat a nezáleží na typu a délce. Pouze musí mít pravý a levý zip.
Spacák je třeba před měřením natáhnout a v průběhu měření držet natažený. Tedy nejen napnout, pustit, změřit. Tím, jak je z obalu zmačkaný, má tendenci se samovolně zkrátit a zúžit. Je třeba měřit zadní stranu spacáku a to od švu v nohou k hornímu švu v kapuci. Takto je naše délka myšlena a podmínky měření tak jsou vždy stejné. Tedy ať spacák visí měsíc na prodejně a vyvěsí se do plné délky nebo ho právě vyndáte zmuchlaný z obalu. A nakonec: spacák délky 200 cm doporučujeme do délky postavy 175 cm a spacák délky 220 cm do 195 cm. Tyto délky postavy jsou tedy tím pádem hraniční, nikoli ideální.